Dlaczego warto kupić smartfona?

Aplikacje mobilna, z angielskiego mobile software to nazwa odnosząca się oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych na przykład na telefonach komórkowych, smartfonach, czy tabletach z odpowiednim oprogramowaniem. Jest to jeden z najważniejszy powodów, dla którego warto zastanowić się nad kupnem smartfona. Oczywiście dostępne są też aplikacje na telefony ze starszym oprogramowaniem, ale ich ilość jest znacznie ograniczona.

Możliwość skorzystania z GPS w dowolnym miejscu, sprawdzenia konta bankowego bez większych problemów, czy też dostępność różnego rodzaju gier na telefon sprawia, że smartfony stały się naprawdę atrakcyjnym produktem na rynku. Ich dużym minusem jest słaba bateria. Nawet najnowsze modele rozładowują się w ciągu 1-2 dni. Z drugiej jednak strony ilość spraw, jakie możemy załatwić tylko za pomocą telefonu komórkowego sprawia, że to bardzo atrakcyjny produkt.

W sklepach typu Google Play na Androidzie znajdziemy różnego rodzaju aplikacje mobilne, które będę służyły do rozrywki, załatwienia codziennych obowiązków lub zwyczajnie ułatwią nam funkcjonowanie. Warto też zauważyć, że wraz ze wzrostem liczby użytkowników urządzeń mobilnych typu smartfon, czy tablet, rośnie liczba oferowanych aplikacji mobilnych. Każdy bank posiada aplikację mobilną, największe sieci kawiarni, czy sklepów też posiadają podobne rozwiązania.

Najpopularniejsze aplikacje mobilne, jakie znajdziemy na androida, Windowsa, czy iOSa to przede wszystkim Facebook. Według danych liczbowych z 2015 roku była to najpopularniejsza aplikacja mobilna na całym świecie. Warto jednak zauważyć, że niektóre zestawienia podają nieco inne dane liczbowe, twierdząc tym samym, że to aplikacja Google Maps była najbardziej popularna zarówno w 2013, jak i w 2014 roku.

Aplikacje mobilne powiązane z kontami społecznościowymi, które też są bardzo popularne to przede wszystkim Instagram, czy Twitter. Dzielnie się swoimi zdjęciami stało się w ostatnich miesiącach bardzo modne. Kolejne na liście modne aplikacje mobilne to Facebook Messenger, Whatsup, Viber, czy Gmail, który umożliwia odbieranie poczty. W przypadku telefonów z system Android Gmail jest aplikacją standardową i nie wymaga dodatkowej instalacji. W przypadku smartofnów z tym system operacyjnym bardzo popularny jest Sklep Google play, gdzie znajdziemy wszystkie interesujące nas aplikacje mobilne.

Youtube to jedna z najpopularniejszych stron internetowych, nie dziwi wiec fakt, że i ta aplikacja cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników telefonów komórkowych. Dość popularne są też aplikacje typu ICloude, Google+ czy Google search, a także wszelkiego rodzaju przeglądarki internetowe na smartfon, które umożliwiają serfowanie w sieci.

Z roku na rok ilość aplikacji na smartfony rośnie, nie brakuje też takich, które oferują klientom kody rabatowe do różnego rodzaju sklepów, czy restauracji. W Polsce dość popularne są także aplikacje mobilne propagujące aktywność fizyczną. Każdy biegacz posiada na swoim telefonie endomondo, a rowerzysta kręć kilometry. Często instalujemy też aplikacje, które pozwalają nam uzyskać informacje na temat rozkładu jazdy autobusów. Szczególną popularnością na rynku polskim cieszy się aplikacja jakdojadę, która z roku na rok rozszerza swoją działalność. Jeszcze dwa lata temu mogły z niej korzystać tylko osoby mieszkające w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Poznaniu, czy we Wrocławiu. Teraz już mniejsze miasta znajdziemy w tej jakże przydatnej aplikacji.

Comments are closed.