Gadżety reklamowe — koniec z długopisami czy notesami?

Nie ma co ukrywać, że pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl w związku z gadżetami reklamowymi to choćby długopisy. Być może niejednokrotnie dostaliście długopis z logo i danymi jakiejś firmy. Tego typu akcja promocyjna nie jest droga, a może przynieść naprawdę spore korzyści. Niemniej warto zastanowić się, czy za sprawą elektroniki reklamowej nie dojdzie do zmiany w tym zakresie.

Duża różnorodność

Obecnie, kiedy mówi się o gadżetach reklamowych tak naprawdę trudno powiedzieć, o czymś konkretnym. Gadżety reklamowe są naprawdę szerokim tematem. Na pewno jest to związane, z tym iż świat się zmienia. W dzisiejszych czasach bardzo często widuje się ludzi, którzy mają w rękach telefony, smartfony, czy tablety. Każde z tych urządzeń charakteryzuje się jednak niezbyt wytrzymałą baterią, dzięki czemu bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się posiadanie powerbanku. Powerbank potrafi być znaczącą pomocą w walce z niezbyt wytrzymałą baterią. Bank energii to naturalnie także przykład gadżetu reklamowego. Gadżetu, który bez wątpienia jest znacznie droższy niż choćby długopisy. Bardzo ważne w poruszonym kontekście jest również to, iż mówimy o różnych okolicznościach — przykładowo może zdarzyć się tak, iż musimy mieć przy sobie tablet ze względu na naszą pracę. Na dobrą sprawę poza ceną trudno krytykować powerbank jako gadżet reklamowy.
Inny przykład to pendrive reklamowy. Tutaj co do kosztu można powiedzieć właściwie to samo, co przy powerbanku. Minęły czasy, kiedy w przypadku zapisywania jakichś danych myślało się o dyskietce, czy płycie. Teraz kiedy mowa o zapisywaniu danych, trudno znaleźć kogoś, kto nie skorzysta z pendriva.
Warto jeszcze wspomnieć o dość nowym i jednocześnie bardzo efektownym sposobie. Taki sposób to video broszura. Video broszura może być określana jako ulotka mająca multimedialny odtwarzacz oraz wyświetlacz LCD. Mowa o nośniku, który pozwoli umieścić treści, jakie powinny trafić do danej osoby. Być może dla niektórych są to wyłącznie słowa, ale video broszura to rodzaj ulotki, obok którego nie przechodzi się obojętnie (nie należy jednak tego mylić z zainteresowaniem treścią, po prostu mamy pewność, że potencjalny klient zapozna się z tym, co zostało przygotowane).

Koniec długopisów i notesów?

Mimo tego, co zostało powiedziane, w żaden sposób nie należy się spodziewać pożegnania z długopisami, czy notesami. Jest to związane z tym, iż mimo wszystko w dalszym ciągu długopisy cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Powody tego mogą być naturalnie różne, ale zapewne w wielu przypadkach nie bez znaczenia jest praktyczność. Warto też podkreślić, że są firmy większe i mniejsze. Dla małych firm gadżety reklamowe w postaci długopisów są jak najbardziej realne, a przy elektronice reklamowej już tak być nie musi. Jeszcze inny przykład (najważniejszy) to nic innego, jak pozytywny odbiór ze strony klientów. Gdyby klienci mieli dość długopisów, notesów i innych tanich propozycji, to prędzej, czy później doświadczylibyśmy rezygnacji z nich. Potrzeby klientów są najważniejsze.

Dziękujemy portalowi Memorabbit.pl za współpracę merytoryczną.

Comments are closed.