Nvidia Shield Tablet – specyfikacja

Nvidia Shield Tablet to kolejna nowość na rynku technologicznym, która ma być produktem lepszym od poprzednich. Jak zapewnią producenci tego sprzętu, Nvidia Shield Tablet to jeden z najbardziej wydajnych, mobilnych sprzętów z procesorem NVIDIA® Tegra® K1, który oparty jest na tej samej architekturze Kepler™, którą wykorzystują karty graficzne napędzające gamingowe komputery PC, a jak wiadomo fani gier korzystają tylko z najlepszych procesorów. Ponadto należy zauważyć, że Nvidia Shield Tablet zapewnia również obsługę technologii NVIDIA GameStream™.

Na tle innych Nvidia Shield Tablet wyróżnia niesamowita grafika i dźwięk. Tablet może być też wyposażony w bezprzewodowy kontroler SHIELD. Specjaliści zapewniają, że Nvidia Shield Tablet posiada najszybszy na świecie procesor tabletowy, ponadto wyposażony jest w wygodny rysik i świetną baterię.

Nvidia Shield Tablet zawiera fabrycznie zainstalowaną aplikację NVIDIA SHIELD, która oferuje ponad 200 gier zoptymalizowanych pod kątem platformy mobilnej. Oczywiście można tez korzystać z niezwykle wygodnego rozwiązania, jakim jest Google Play oferujące aplikacje dla platformy Android.

Twórcy produkty zapewniają, ze Nvidia Shield Tablet to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy dzięki technologii NVIDIA DirectStylus™ 2, mogą tworzyć nowe gry. Nie jest to tylko tablet do przeglądania codziennych wiadomości, ale również rozwoju w kontekście artystycznym i informatycznym. Nvidia Shield Tablet jest wyposażona w aplikację z funkcją rozpoczynają pisma ręcznego. Ponadto dzięki aplikacji NVIDIA Dabbler™ można odwzorowywać hiperrealistyczne obrazy akwarelowe i olejowe.

Warto jednak zauważyć, że Nvidia Shield Tablet nie jest produktem, który kupuje się w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb użytkownika podobnego sprzętu. Wykorzystywanie go tylko do pracy, nauki, czy sprawdzania stron internetowych to wręcz przestępstwo. Każdy, kto kupuje Nvidia Shield Tablet powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak nowoczesne rozwiązania są w nim wbudowane, jak wiele można zyskać kupując taki sprzęt. Został on stworzony głównie z myślą o fanach gier. Oczywiście żaden, nawet najlepszy sprzęt tego typu nie zastąpi dobrego PC gamingowego, jednakże patrząc na specyfikację laptopów, Nvidia Shield Tablet posiada dużo lepsze parametry i jest jeszcze bardziej mobilny, niż tablet. Świetne oprogramowanie, dobra jakość dźwięki i naprawdę dobry wyświetlacz gwarantuje dobrą jakość grania. Porównując ten sprzęt do innych dostępnych na rynku, bez problemu możemy stwierdzić, że wyróżnia się na tle podobnych technologii. Odzwierciedla to również wyższa cena. Standardowe laptopy nie mają takich osiągów, dlatego też są dużo tańsze. W komplecie możemy też zakupić specjalne etui zabezpieczające laptop przed upadkiem, a dodatkowo różnego rodzaju podstawi ułatwiające korzystanie z tabletu, który według założeń twórców ma być urządzeniem pomagającym w kreowaniu nowych gier na tablety. To ciekawe założenie, zwłaszcza ze względu na fakt, że inne gry tworzone są na naprawdę zaawansowanym sprzęcie.

Comments are closed.